Open/Close Menu Vítejte na stránkách Zelené Tary, která Vás, pokud sami budete chtít, povede po cestě sebepoznání.
obrázek svoboda článek Nikol

Na svoje semináře mám mnoho reakcí a tento článek od mé klientky, která mi jej dovolila zveřejnit, byl velmi vystihující, proto bych se o něj ráda podělila a tímto vám přiblížila moji práci.
 

,,Je mi 28 let, mám za sebou pár vážných vztahů, pár úletů, několik šťastných chvil a několik zklamání. Ještě jsem nepotkala toho pravého. Je mi 35 let, neumím mít vážný vztah, neumím totiž milovat. Nemám žádné přátele. V práci máme peklo. S otcem ani s matkou nejsme v kontaktu. Je mi 50 let, můj muž mě opustil před 10 lety, našel si jinou, mladší, před 10 lety mi skončil život.” 

 

Mnoho lidí si myslí, že je šťastné udělá někdo jiný. Tyto věty zní z úst spousty z nás. Většinou si totiž přejeme být za každou cenu milováni a děláme všechno proto, abychom někoho měli i přes to, že to vlastně nechceme. Proč? Protože neznáme 7 pilířů vztahu. 7 pilířů, z nichž 4 základní musí 100% fungovat. Když jich máme 7, už můžeme mluvit o zdravém vztahu. Důležité je si v první řadě uvědomit, že je to hlavně o nás. Na pilířích se musí stavět, pilíř podpírá a než jdeme do vztahu, je mít vybudované.

 

Pokud je totiž nevytváříme, máme pouhé chtíče. Často se dostáváme do různých stavů – úzkosti, tlaky na hrudi, bušení srdce, nebo třeba bolesti hlavy. Což není nic jiného než vzkaz od našeho srdce, které není naplňováno tím, po čem touží. Jakmile ale docílíme toho, že budeme své srdce poslouchat, budeme umět milovat, budeme milováni a budeme šťastní, stoprocentně a naplno.

 

Pokud pochopíme a hlavně uchopíme 7 pilířů vztahu, budeme v sobě i vůči svému okolí vytvářet také vztahy a stavy, které neznají pocit strachu a zranitelnosti. Budeme mocní, láskyplní, budeme v bezpečí. Budeme si umět nastavit určité hranice, budeme umět lépe nakládat se svým časem a hlavně přebereme zodpovědnost za to, koho do svého života pustíme.
To a mnohem více se dozvíte na semináři 7 pilířů vztahu, který mi před dvěma měsíci začal měnit život. Ačkoliv mi ještě nebylo 30 a neměla jsem úplně snadný život, myslela jsem si, že jsem šťastná. Myslela, ale nebyla. V poslední době jsem jednala vždy a všude tak, jak jsem si myslela, že by se jednat mělo. Zkusila jsem si všechny možné role – roli služky, milenky, matky, dcery, sestry, ale i otrokyně. Můj život ovlivňovalo mnoho vztahů. Pracovní, přátelské, partnerské, rodičovské, atd. Můj život ovlivňovalo hodně lidí a hodně zkušeností. Ačkoliv jsem bývala vždy velmi cílevědomá, nechala jsem sebou velmi často manipulovat.

 

Věděla jsem ale v hloubi duše, že je někde něco špatně, ačkoliv jsem vlastně nic ,,špatného” nedělala. Najednou jsem dostala jasné znamení, že musím udělat radikální změnu, zabrzdit. Dala mi ho paní na přechodu, kterou jsem málem těžce zranila. Najednou, jsem si začala uvědomovat, že takhle to dál nejde. Najednou jsem zabrzdila a začala si uvědomovat, že neumím vytvářet vztahy. Nemám partnera, nejsem spokojená v práci, nejsem naplněná, nejsem šťastná. A uvědomila jsem si, že mi s tím nemůže pomoci nikdo jiný, než já sama.
Začít u sebe je základ a je to sakra těžké. Je důležité vytvořit si totiž plán, jak nové zkušenosti začlenit do svého života. Základem je moc, lidé mocní mají plnou zodpovědnost za svůj život i za svá rozhodnutí. Nevytvářejí zbytečné boje a rádi se učí novým věcem. Nikým a ničím nepohrdají, ani nepomlouvají, nemanipulují. Dalším důležitým krokem je zbavit se strachu. Strach je zabijákem všech vztahů.
Prvním pilířem je pilíř zodpovědnosti. Moc a zodpovědnost jsou základními stavebními kameny všech vztahů. Druhým pilířem je pilíř lásky a důvěry, třetí je pilíř uznání a úcty, čtvrtý pilíř je o sebekázni. Pátý je o pravdě a komunikaci. Šestý pilíř představuje víru a vizi a konečně sedmý pilíř, je pilířem hranice a intimity.

 

Po té, co jsem se dozvěděla, jak to všechno je, co vlastně dělám ,,špatně”, moc špatně, uvědomila jsem si, kým jsem se stala a kým být nechci. Uvědomila jsem si, jaké typy lidí do svého života přitahuji a co mi škodí. Od té doby, co jsem pochopila 7 pilířů vztahu a tím nechci říci, že to vše nyní podle jakéhosi ,,návodu” žiju, se učím. Jsem mocná, měním práci, jsem šťastně zamilovaná a žiju.

Děkuji.